رژیم لاغری سریع و موثر در یک هفته با دستورالعمل جنرال موتورز

ممکن است که برایتان پیش آمده باشد که قراری مهم داشته باشید و یا به مراسمی مهم دعوت شده باشید و یا به هر دلیل دیگری، بدنبال راهی برای کاهش وزن در سریع ترین زمان بگردید. در این مقاله به معرفی یک رژیم لاغری سریع و موثر می پردازیم که کاهش وزن را در یک هفته برای شما ممکن می سازد.

رژیم لاغری سریع و موثر جنرال موتورز

رژیم غذایی جنرال موتور که به اختصار GM نیز شناخته می شود، یک رژیم لاغری سریع و موثر است که در سال ۱۹۸۵ برای تناسب اندام و سلامتی کارکنان جنرال موتورز توسط این شرکت تنظیم شده است. رژیم لاغری سریع و موثر جنرال موتور حول یک برنامه غذایی یک هفته ای تنظیم شده است که وعده ۵ کیلو کاهش وزن را به شما می دهد.

این رژیم غذایی طوری تنظیم شده است که به شما این امکان را می دهد که گروه های غذایی متفاوتی را در طول روز مصرف کنید و بدون احساس هرگونه گرسنگی، لاغر شوید. کسانی که این رژیم لاغری سریع و موثر را امتحان کرده اند، بر این باورند که این رژیم لاغری سبب تحریک کاهش وزن شده و چربی سوزی سریع تری را نسبت به دیگر رژیم های لاغری به همراه دارد.

آیا رژیم غذایی جنرال موتورز، موثر است؟

رژیم غذایی GM، یک رژیم گیاه خواری است که توسط شرکت جنرال موتور به کارکنانش ارائه شده است. پیامدها و تاثیر این رژیم لاغری در ابعاد مختلف آزمایش شده و تحقیقات گسترده ای در مرکز تحقیقاتی دانشگاه جان هاپکینز روی آن صورت گرفته است. پیامدهای رژیم لاغری جنرال موتورز، افزایش اعتماد به نفس و انرژی و کارایی بیشتر بدن خواهد بود. این رژیم لاغری به هفت روز تقسیم شده است و برای انجام دادن آن به مواد خاصی نیاز نیست، به همین خاطر برای تمامی افراد قابل اجرا است. رژیم غذایی جنرال موتور، رژیم لاغری سریع و موثری است به شرطی که هر روز مطابق برنامه عمل کنید. این رژیم شامل قوانین سختی برای مواد غذایی که مصرف می کنید، خواهد بود.

گروه های غذایی که باید در این رژیم مصرف شوند

بیشتر غذاهایی که پیشنهاد شده است در این رژیم غذایی مصرف کنید، حاوی مقدار زیادی آب است. به همین خاطر طرفداران این رژیم غذایی بر این باورند که این رژیم لاغری سریع و موثر خواهد بود و سبب تقویت فرایند چربی سوزی و علاوه بر آن موجب سم زدایی بدن کمک خواهد کرد. گروه های غذایی که در این رژیم لاغری قرار دارند از نوع «کالری منفی» هستند، بدین صورت که کالری موجود در آنها از انرژی و کالری که بدن برای جذب و هضم آن نیاز دارد، کمتر است. هنگام انجام این رژیم، بدن شما به شدت با کمبود کالری مواجه می شود و دلیل آن نیز این است که مواد غذایی این رژیم، دارای کالری بسیار پایینی هستند.

برنامه غذایی رژیم لاغری جنرال موتورز

برنامه غذایی این رژیم طوری تنظیم شده است که همواره احساس سیری کنید و هیچ گاه با گرسنگی مواجه نشوید. برای اینکه این رژیم لاغری سریع و موثر واقع شود باید مطابق برنامه عمل کنید تا نتیجه دلخواه را نیز مشاهده کنید.

روز اول رژیم لاغری جنرال موتورز

روز آغازین این رژیم لاغری، روز جشن میوه ها است. در روز اول باید فقط اقلام متنوع میوه ها را استفاده کنید و مجاز هستید که تا هر اندازه می خواهید، میوه بخورید. در میان میوه هایی که مصرف می کنید، انبه، انگور و موز را کنار بگذارید. در روز اول باید ۸ – ۱۲ لیوان آب بنوشید و این روند را طی روزهای بعدی نیز ادامه دهید.

روز دوم رژیم لاغری جنرال موتورز

روز دوم این رژیم لاغری نیز مشابه روز اول است با این تفاوت که بجای میوه باید از سبزیجات استفاده کنید. شما در روز دوم می توانید هر نوع سبزیجاتی که می خواهید را بصورت خام یا پخته مصرف کنید. در صورتی که تمایل به خوردن سیب زمینی دارید، توصیه می کنیم که آن را در ابتدای صبح مصرف کنید تا کربوهیدرات آن طی روز از بین برود و همچنین نباید از روغن برای سرخ کردن آن استفاده شود. نوشیدن ۸ – ۱۲ لیوان آب را نیز فراموش نکنید.

روز سوم رژیم لاغری جنرال موتورز

روز سوم این رژیم لاغری سریع و موثر، ترکیبی از روز اول و دوم آن است. در روز سوم شما می توانید تا هر مقدار که می خواهید از سبزی و میوه استفاده کنید. در میان سبزیجات باید سیب زمینی و در میان میوه ها انگور، موز و انبه را حذف کنید. نوشیدن ۸ – ۱۲ لیوان آب نیز باید رعایت شود.

روز چهارم رژیم لاغری جنرال موتورز

چهارمین روز این رژیم مختص موز و شیر است، شما می توانید در این روز ۱۰ عدد موز و ۴ لیوان شیر استفاده کنید. به هیچ وجه نباید نگران گرسنگی باشید چرا که موز مقدار زیادی پتاسیم و مقدار کمی نمک دارد و شیر هم دارای واحدهای کلسیم و پتاسیم است. برای اینکه در طول روز همواره سیر باشید و احساس گرسنگی نکنید، بهتر است موزها را به تکه های کوچک تقسیم کنید. اگر میلی به استفاده از شیر و موز ندارید می توانید آنها را با انجیر و شیر سویا جایگزین کنید. مصرف ۸ – ۱۲ لیوان آب نیز باید رعایت شود.

روز پنجم رژیم لاغری جنرال موتورز

روز پنجم با توجه به روزهای قبل، یک جشن محسوب می شود چرا که اجازه دارید یک کاسه برنج قهوه ای بخورید. علاوه بر برنج قهوه ای، باید ۶ – ۷ عدد گوجه فرنگی بخورید. با توجه به اینکه گوجه فرنگی دارای اسید اوریک بالایی است، میزان آبی که می نوشید باید به ۱۲ – ۱۵ لیوان افزایش یابد. در صورتی که برنج قهوه ای در اختیار نداشته باشید می توانید یک تکه سینه مرغ یا یک تکه ماهی را به صورت کبابی و یا آبپز استفاده کنید.

روز ششم رژیم لاغری جنرال موتورز

روز ششم این رژیم لاغری سریع و موثر بسیار روز خوبی است، چرا که می توانید برای ناهار یک فنجان برنج استفاده کنید و بقیه روز را با سبزیجات خام و یا پخته بگذرانید. خوردن سالاد را در روز ششم فراموش نکنید، اما بجای سس از لیموترش و آب نارنج استفاده کنید. در این روز قطعا احساس سبکی خواهید داشت و دستگاه گوارش شما نیز سلامت خواهد بود. نوشیدن ۸ – ۱۲ لیوان آب را در طول روز فراموش نکنید.

روز آخر رژیم لاغری جنرال موتورز

در روز آخر این رژیم غذایی می توانید یک فنجان برنج، هر نوع سبزی که می خواهید و آب میوه دلخواه خود را استفاده کنید. باتوجه به مصرف زیاد سبزیجات و میوه و آب، پوست شما در روز آخر بسیار شفاف تر شده است. روز آخر را با یک لیوان آبمیوه طبیعی آغاز کنید و برای ناهار یک فنجان برنج بخورید و در ادامه روز نیز به مصرف سبزیجات بپردازید.

نکات مهم در رژیم لاغری سریع و موثر جنرال موتورز

اگر قصد ادامه این رژیم را دارید باید ۱۰ روز میان آن فاصله بیاندازید و سپس دوباره رژیم را ادامه دهید.
این رژیم برای افراد بالای ۱۸ سال که از لحاظ سلامت مشکلی ندارند و درحال مصرف داروی خاصی نیستند، مناسب است.
بانوان باردار و شیرده و افرادی که دارای ناراحتی دیابت و فشارخون هستند، نباید از این رژیم استفاده کنند.
کاهش وزن در این رژیم به عوامل مختلفی از جمله سن شما، میزان پیشروی مطابق برنامه، مقدار تحرک روزانه و میزان متابولیسم بستگی دارد.
نتیجه این رژیم لاغری سریع و موثر، کاهش وزن میان ۳ – ۵ کیلو و دفع سموم از بدن خواهد بود.

سوالات متداول درباره رژیم لاغری سریع و موثر جنرال موتورز

 • آیا کاهش وزن دائمی خواهد بود؟
  باتوجه به اینکه این روش تایید شده است، رژیم لاغری سریع و موثری خواهد بود، کاهش وزن پس از استفاده از آن تضمینی است، اما اگر پس از آن رژیم مناسبی نداشته باشید، امکان افزایش وزن به دوره قبل از رژیم خواهد بود.
 • پس از اتمام رژیم، بهتر است چه کارهایی انجام دهیم؟
  پس از اینکه رژیم به پایان رسید سعی کنید که میوه و سبزیجات را به برنامه غذایی خود اضافه کنید و تغذیه مناسبی داشته باشید. افزایش فعالیت بدن با انجام پیاده روی و ورزش روزانه، توصیه می شود.
 • چه نوع برنجی برای استفاده در این رژیم مناسب است؟
  پیشنهاد می کنیم تا حد امکان از برنج قهوه ای استفاده کنید و در صورتی که برایتان مقدور نبود، می توانید از برنج کینوا و یا برنج سفید بهره بگیرید.
 • برای ادامه این رژیم باید چکار کنم؟
  در صورتی که این رژیم را انجام داده اید و قصد تکرار آن را دارید، باید حداقل ۱۰ روز میان آن فاصله بیاندازید.
 • فقط باید این مواد غذایی را استفاده کنیم یا می توانیم وعده های غذایی خود را ادامه دهیم؟
  برای اینکه این رژیم موثر واقع شود، خیلی مهم است که مطابق برنامه غذایی عمل کنید. بعنوان مثال در روز اول فقط میوه بخورید و در روزهای دیگر نیز مطابق آنچه در مقاله گفته شده عمل کنید. هرگونه میان وعده باید از برنامه غذایی حذف شود.
 • آیا این رژیم لاغری سریع و موثر، تایید شده است؟
  بله این رژیم تایید شده است و بدنبال انجام آزمایشات گسترده ای تنظیم شده و افراد زیادی در سراسر جهان آن را امتحان کرده اند و از نتیجه آن نیز راضی بوده اند.

قدمت ۳۰ ساله این رژیم لاغری سبب شده است که در موثر بودن آن شکی وجود نداشته باشد. رژیم لاغری سریع و موثر جنرال موتور توسط افراد زیادی انجام شده و در بسیاری از آنها نیز نتیجه شگفت انگیز بوده است. حتی اگر از این رژیم لاغری نتیجه دلخواه را نگیرید، حداقل به مدت یک هفته رژیم سبکی گرفته اید که به دفع سموم از بدنتان کمک کرده است و دستگاه گوارش تان نیز در این مدت استراحت کرده است. همچنین توجه داشته باشید که این رژیم غذایی و دیگر رژیم های لاغری، در صورت رعایت آنچه در برنامه غذایی گفته شده است، موثر خواهد بود. در صورتی که از این رژیم لاغری استفاده کرده اید، خوشحال می شویم که نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا