۵ تا از معایب کراتینه مو

مزایای کراتینه مو را قبلا بررسی کردیم و در این مقاله با معایب این کار آشنا می شویم.

فرمالدهید در کراتین

بسیاری از درمان‌های کراتینه (و نه همه) حاوی فرمالدئید هستند که در صورت استنشاق می‌تواند خطرناک باشد.

فرمالدئید چیزی است که موها را راحت تر صاف میکند و صاف تر نشان می دهد .

بهتر است با کراتین هایی کار شود که فاقد فرمالدید است ، درمان‌های کراتینه‌ای وجود دارند که بدون فرمالدئید هستند (به جای آن از اسید گلیوکسیلیک یا … استفاده می‌کنند) که کاملاً مؤثر است و نتیجی قدرت مند دارد .

برای مثال محصولات فلوراکتیو بدون مواد شیمیایی صافی ۱۰۰% و ماندگاری بسیار بالا به شما میدهند و کاملا سالم و امن هستند.

بر اساس تحقیقات گروه کاری محیط زیست، برخی از سالن های ارایشی سعی می کنند این واقعیت را پنهان کنند که محصول کراتینه آنها حاوی این ماده شیمیایی است پس در انتخاب سالن خود بسیار دقت کنید و سعی کنید از مواد هایی استفاده کنید که حاوی فرمالدید نباشند یا از حداقل فرمالدید در انها به کار رفته باشد ، هر چند به این دلیل که در کوتاه مدت در برابر این مواد شیمیایی قرار میگیرد این مواد سلامتی شما را تهدید نمیکند.

هزینه کراتین مو

هر درمان می تواند از ۱ تا سه میلیون تومان متغیر باشد. البته گزینه‌های ارزان‌تری در خانه وجود دارد، اما نتایج آن‌قدر قطعی و طولانی نخواهد بود.

دقت داشته باشید درمان کراتینه نباید بیش از سه بار در سال انجام شود، زیرا با گذشت زمان ممکن است به مو آسیب برساند. تابستان، زمانی که موخوره به دلیل رطوبت بیشتر است و مو ازاد تر است ، معمولاً زمانی است که مردم می‌خواهند این کار را انجام بدهند.

ریزش مو کراتینه

بله، یکی از بزرگترین نگرانی ها و عوارض جانبی کراتینه درمانی، ریزش مو است، به خصوص اگر به طور مکرر انجام شود. البته باید زمانی نگران این موضوع باشیم که با ارایشگری مبتدی کار میکنیم و در مواقعی که با متخصصین کار میکنیم نباید نگران این موضوع باشیم زیرا ریزش بعد از کراتین مربوط به کار کراتین کار نمیشود و بیشتر به دلیل عدم شستشو درست موی کراتین شده با شامپو بدون سولفات است.

مراقبت از موی کراتینه شده

موی کراتین شده نیازمند مراقبت خاصی است و این مراقبت گاها هزینه هایی به مانند خرید شامپو و ماسک بدون سولفات را دارد و کمتر شستن موهای خود و اجتناب از شنا کردن در اب کلر دار ممکن است نگهداری از آن را برای برخی افراد سخت تر کند.

شنا در آب کلردار یا نمک (عمدتاً استخر یا اقیانوس) می تواند عمر درمان کراتینه شما را کوتاه کند. همچنین باید روی شامپو و نرم‌کننده‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که فاقد کلرید سدیم و سولفات هستند، زیرا هر دو می‌توانند درمان‌ها را از بین ببرند.

و بسیار مهم است بعد از کراتین حتما موهای خود را با سشوار بعد از هر حمام کاملا خشک بکنید.

آسیب کراتینه به مو

اگر این کار پیش افراد متخصص انجام نشود دقیقا مانند پروسه رنگ یا دکلره میواند باعث اسیب جدی به مو بشود.

و اگر متخصص نتواند وضعیت موهای شمارا درست بسنجد و تکنیک را درست انجام ندهد میتواند باعث بروز امدن اسیب های جدی به مانند سوختن ، ریزش و یا خورد شدن مو بشود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا